Починат маж најден во стан во Аеродром

7 копии
12 копии

Пронајдено е телото на 84-годишниот жител од селото Соколарци, по кој се трагаше четири дена. Во соопштението од СВР-Штип се наведува дека вчера во Полициската ...
| | веќе видена | слични

Индиец осомничен за силување и убиство на мало девојче вчера е пронајден мртов на железничка пруга, два дена откако еден политичар најави дека властите ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Случајот со мистериозната смрт на поранешен германски фудбалски судија конечно е решен! Човек кој ја делеше правдата на натпреварите во Бундеслигата и „Цвајт“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пензионер од Англија, Дејвид Венбл (88) пред 39 години пријавил дека неговата сопруга Бренда исчезнала, а денес полицијата го обвинува за нејзино убиство. Тој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 518 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починат маж најден во стан во Аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: