Деспотовски: Продолжува растот во технолошко индустриските развојни зони


2 копии

Продолжува растот во технолошко индустриските развојни зони, а примената на новиот концепт на ТИРЗ за привлекување странски инвестиции веќе дава конкретни ...
| | веќе видена | слични

Српскиот престедател Александар Вучиќ изјави дека Србија наскоро ќе ја стигне Хрватска во однос на вкупниот БДП. Тој смета дека Хрватите го напаѓаат бидејќи им ...
| | веќе видена | слични

Во градежништвото деновиве се појавија проценки дека ќе се појави тренд на галопирачки цени на станбениот квадратен метар. Според некои проекции, можно е ...
| | веќе видена | слични

Македонија како општество многу преживеа, но многу малку научи, вели за Утрински брифинг експерот по финансии Зоран Јовановски и потпретседател на Стопанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Продолжува растот во технолошко индустриските развојни зони. Согласно анализите на ТИРЗ, регистирани се рекордни економски активности во првите осум месеци од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 641 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 360 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Продолжува растот во технолошко индустриските развојни зони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: