Чекајќи ја Ангела: Заев, Димитров, Османи, и Ориѓански насмеани пред да ја видат Меркел


Во овие моменти е средбата на премиерот Зоран Заев со германската канцеларка Ангела Меркел. Наместо Меркел да дојде во Скопје, државниот врв замина на средба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската компанија за играчки „Херман Шпилварен“ направи ограничена серија плишани мечиња посветени на канцеларката Ангела Меркел, која се пензионира по 16 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германска фабрика за играчки направи мече во чест на Ангела Меркел, додека канцеларката се подготвува политички да се пензионира по 16 години на чело на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Германија мора да преземе решителна акција против антисемитизмот, со оглед на порастот на десничарските екстремистички злосторства, изјави канцеларката ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот Емануел Макрон синоќа ја пречека Ангела Меркел во Елисејската палата, а тоа беше една од последните можности за двајцата лидери да работат ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон денес ја примил Меркел во проштална посета со која разговарале за европските прашања и кризата во Авганистан. Макрон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доктор Нико Беќаровски од Клиниката за Токсикологија ги повика родителите да го прифатат најавениот скрининг на Министерството за здравство со брзи антигенски ...
сите 156 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 207 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 384 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 98 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 49 | | | веќе видена

Како компанија, ние веќе ја почнавме енергетската трансформација-конкретно во РЕК Осломеј. Како што може да се види, во тек е изградбата на нашата сопствена ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чекајќи ја Ангела: Заев, Димитров, Османи, и Ориѓански насмеани пред да ја видат Меркел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: