Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци, туризмот се враќа во нормала

3 копии

Мерките на Министерството за економија даваат резултат, туризмот пополека се враќа во нормала. Последните податоци на Државниот завод за статистика покажуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Охрид, 17. септември 2021 (ИНПРЕС) – Охрид и во вториот квартал од годинава со негативен природен прираст иако повеќе од двојно намален споредено со првите три ...
| | веќе видена | слични

За 4% пораснале цените на становите на годишно ниво, покажуваат податоците на Народната банка, а бројот на одобренија за нови згради пораснал за 35%. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Прометот во индустријата во јули бил намален за 6,4 проценти во однос на јуни, а зголемен за 8,5 проценти во однос на јули минатата година, објави денеска ...
| | веќе видена | слични

На три месеци пред изборите, во јули биле издадени одобренија за градба на скоро 2000 станови, што е 3 до 4 пати повеќе од просечниот број на одобренија што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 574 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 149 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
сите 337 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 147 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Бројот на туристи зголемен за 56,6% за седум месеци, туризмот се враќа во нормала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: