Сексуално активните луѓе над 50 години имаат подобро помнење

Сексуално активните луѓе повозрасни од 50 години имаат подобра меморија, односно способност за помнење, според ново истражување објавено во списанието „Архивс“ ...
| | веќе видена | слични

Повеќето жени сакаат да знаат што сакаат мажите и што треба да поседува жената. Затоа, со своите искрени одговори открија кои се 5-те клучни квалитети што ги ...
| | веќе видена | слични

Физичкиот изглед е она што веројатно ве поврзаува на почетокот, но мажите сепак обрнуваат внимание на некои работи за време на водењето љубов, од кои речиси ...
| | веќе видена | слични

Можеби досега не сте чуле за ова муслиманско племе, но она кое го разликува од другите е дека живее по целосно спротивни правила од остатокот на муслиманскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некогаш, самодовербата, силната рака и силата беа рецептот за освојување на секоја девојка, но денес жените не се грижат многу за таквите алфа мажи. Кај кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За понежниот пол, првата средба е многу важна, а впечатокот што мажот и го остава на жената е во повеќето случаи најважен за неа. Врз основа на впечатокот што ...
| | веќе видена | слични

Реномиран сексуален терапевт тврди дека доживеал проблем што многу често се јавува во долгите врски и тврди дека жените се всушност оние на кои им требаат ...
| | веќе видена | слични

Во минатото, самодовербата, силната рака и силата беа рецептот за освојување на секоја девојка, но денес жените не се грижат многу за таквите алфа мажи. Тие се ...
| | веќе видена | слични

На светот постои едно муслиманско племе кое живее по целосно спротивни правила од остатокот на муслиманскиот свет - Туарези. Туарезите се народ кој им припаѓа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 573 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 181 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се ...
сите 361 | | | веќе видена

За време на коронапандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Заев купува време, министерот Филипче го чека да одлучи дали ќе ја прифати понудената оставка која министерот ја објави по трагедијата во модуларната ...
сите 709 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 331 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 275 | | | веќе видена

18 и 23 годишно лице се најмладите пациенти кои се регистрирани во вчерашната црна ковид статистика на Институт за јавно здравје. 18 годишниот пациент, без ...
сите 387 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сексуално активните луѓе над 50 години имаат подобро помнење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: