Јана Белчева предвреме ја започна изборната кампања?!

Согласно Изборниот законик и роковникот за извршување на изборните дејствија за претстојните локални избори, порталот „Република“ ја објавува својата Понуда за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На полноќ истекува рокот до кога радиодифузерите кои се претходно регистрирани во Државната изборна комисија (ДИК) се должни да достават...
| | веќе видена | слични

Печатените медиуми доколку имаат корекција на своите доставени ценовници можат да достават нови (корегирани) ценовници во истиот рок, информираат од ДИК. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 17. септември 2021 (ИНПРЕС) – Во пресрет на локалните избори во Охрид, закажани за 17-ти октомври, согласно законските норми, интернет порталот InPress ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Aгенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги информира радиодифузерите дека со ново донесените измени и дополнувања на Изборниот законик (Службен ...
| | веќе видена | слични

Независната листа на советници „Шанса за Центар“ пред два дена истакна билборди со боите и елементите на логото од својата советничка листа. Сакајќи да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Утрово осамнаа билборди од независната листа на советници „Шанса за Центар“ што предизвика реакции на социјалните мрежи. Според изборниот законик, „не е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 677 | | | веќе видена

Штрај со глад почнал Блерим Ахмети. Тој е едно од лицата уапсени за протестот во Тетово а моментно е во затворот во Шутка. Според информациите на дел од ...
сите 200 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 145 | | | веќе видена

Истрагата за поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е во завршна фаза, вели шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
сите 258 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 330 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 291 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јана Белчева предвреме ја започна изборната кампања?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: