Вучиќ и се обрати на Меркел на германски – ЕВЕ ШТО И КАЖА (ВИДЕО)


6 копии

– Германија мора да преземе решителна акција против антисемитизмот, со оглед на порастот на десничарските екстремистички злосторства, изјави канцеларката ...
| | веќе видена | слични

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Европската федерација на новинари ги осуди постапките на албанскиот премиер Еди Рама, кој, како што се наведува, ги игнорирал прашањата на новинарите од Косово ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 429 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде претежно облачно, со повремен локален дожд во претпладневните часови. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Максималните ...
сите 270 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 409 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и се обрати на Меркел на германски – ЕВЕ ШТО И КАЖА (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: