ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Филипче и Хасани треба да си одат и да ја ослободат истрагата


„Кој се заканува на семејствата на жртвите од несреќата од Тетово? Зошто ОЈО молчи? Кој од власта има толкава моќ да се заканува по животот на луѓето чии ...
| | веќе видена | слични

Одговорноста за тетовската трагедија во која загинаа 14 пациенти, а 12 беа повредени, влегува во Собранието. Пратениците на Хрситијан Мицксоки, бараат ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, најави дека до спикерот на Собранието ќе поднесе Предлог на одлука за формирање на Анкетна комисија која ќе има за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку вреди човечкиот живот? Неотповиклива оставка и понесување на одговорност од етички и морални причини е доблесен чин на искрен, чесен и самосвесен човек. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) при вонредните инспекциски надзори во 18 модуларни болници во државава не констатирал недостатоци. ...
| | веќе видена | слични

Како може цел објект да изгори за само неколку минути? Ова е главното прашање околу коешто се фокусирала истрагата на германските истражители, коишто минатата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Филипче и Хасани треба да си одат и да ја ослободат истрагата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: