Негрижа, закани и корупција: Ова е сликата на македонското здравство со Филипче и СДСМ


Сведоштва на луѓе кои ги изгубиле своите најблиски во Модуларната Болница во Тетово и однесувањето на здравствените лица со починатите и нивните блиски. Се ...
| | веќе видена | слични

Планот за заштита од пожар во тетовската модуларна болница бил во надлежност на в.д. директорот Флорин Бесими, кој си поднесе оставка, и друго одговорно лице ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика заедно со претставници на Светска банка биле задолжени за спроведувањето, а локалните власти од општина Тетово и ...
| | веќе видена | слични

Во одредени медиуми протече документот за јавната набавка на 17-те модуларни болници за ковид-пациенти склучен помеѓу Светска банка и Министерството за труд и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целосната надлежност за контролната и оперативната фаза на тетовската модуларна болница била на општина Тетово, директорот на болницата и комунални инспектори, ...
| | веќе видена | слични

Министерството за труд и социјална политика заедно со претставници на Светска банка го спроведувале, а локалните власти и директори требало да го контролираат ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство во Прилеп денеска отвори предмет за инцидентот со скршената табла за електрична енергија во прилепската модуларна болница. Јавниот ...
| | веќе видена | слични

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
| | веќе видена | слични

Овинителството ќе истражува дали некој се обидел да ја саботира прилепската модуларна болница, оштетувајќи го сандачето за електрична енергија. Два дена откако ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство во Прилеп отвори предистрага за непознато лице кое викендот со хебла ја обило електричната табла на модуларната болница. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова не е фер и демократска трка и поткупот е брутален со самото тоа што ВМРО-ДПМНЕ по трет пат почнува изборна кампања со комплетно замрзнат имот. Ние не ...
сите 525 | | | веќе видена

Се кројат нови рестриктивни мерки - во пресрет на зимата се стега обрачот околу можноста за влез во угостителски објекти и шопинг центрите. Здравствените ...
сите 90 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 242 | | | веќе видена

НАЈАВЕНА Е НОВА МЕРКА Министерот за здравство Венко Вилипче денеска изјави дека засега здравствените власти не размислуваат за воведување задолжителна ...
сите 122 | | | веќе видена

Цените на горивата забележаа скок. Исходот од вчерашната одлука на РКЕ е да поскапат и бензините и дизелот. Цените на бензините од полноќ се зголемија за два ...
сите 48 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување ...
сите 286 | | | веќе видена

Додека кај нас, кога е корона вирусот во прашање, вообичаено „се е под контрола“ поради што сме на второ место во светот по смртност, а денеска Филипче ...
сите 335 | | | веќе видена

Денеска се одбележуваат 28 години од првиот натпревар на македонската фудбалска репрезентација. Онаа прва генерација на фудбалери која во Крањ ја совлада ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негрижа, закани и корупција: Ова е сликата на македонското здравство со Филипче и СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: