Папата Франциск се вози во Škoda Enyaq iV

2 копии

Поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск, ги повика европските бискупи да ги слушаат жртвите кои сексуално биле злоупотребувани од свештениците и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Папата Франциск зборуваше за отпорот што постои во црквата за вакцините против коронавирусот. За кардиналот антиваксер кој заврши во болница, вели: „Тоа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Франциск им се обрати на новинарите пред летот од Словачка за Италија и ја коментираше одбивноста кон вакцините, која исто така постои во врвот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Папата Франциск, на последниот ден од посетата на Словачка, го осуди абортусот како убиство и ја отфрли можноста Католичката црква да дозволи истополови ...
| | веќе видена | слични

Папата Франциск го осуди абортусот како убиство и ја отфрли можноста Католичката црква да дозволи истополови бракови. Новинарите му поставија серија прашања на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Папата Франциск изјави денеска дека крстот не треба да се користи како политички симбол и ги повика христијаните да не бидат триумфалистички настроени. Папата ...
| | веќе видена | слични

Во Прешов, во источна Словачка, Франциск ја водеше Божествената литургија на Свети Јован Златоуст според православниот обред. Литургијата, отслужена на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 510 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 324 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 442 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата Франциск се вози во Škoda Enyaq iV

Од:
До кого (е-маил):
Порака: