СДСМ: ВМРО ДПМНЕ да следат со внимание и да научат Устав


3 копии

Пратеничката на ВМРО ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, најави дека до спикерот на Собранието ќе поднесе Предлог на одлука за формирање на Анкетна комисија која ќе има за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Колку вреди човечкиот живот? Неотповиклива оставка и понесување на одговорност од етички и морални причини е доблесен чин на искрен, чесен и самосвесен човек. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) при вонредните инспекциски надзори во 18 модуларни болници во државава не констатирал недостатоци. ...
| | веќе видена | слични

Како може цел објект да изгори за само неколку минути? Ова е главното прашање околу коешто се фокусирала истрагата на германските истражители, коишто минатата ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев очекува до крајот на неделава, истражните органи да ги објават причините за пожарот во тетовската модуларна болница. За десетина дена ќе ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
| | веќе видена | слични

На дванаесетиот ден по пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој животот го загубија 14 пациенти, прашањата за оставка и морална одговорност за ...
| | веќе видена | слични

Вџашени сме од нискиот степен на комуникација на Зоран Заев со медиумите и новинарите, како и потценувањето на јавноста со случајот во тетовската болница. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стопанската комора на Северна Македонија уште еднаш апелира во јавноста за предлогот како да се определи заштита на вработените во приватниот сектор во услови ...
сите 433 | | | веќе видена

Откажани се сите состаноци на партиските тела во СДСМ на кои требаше да се расправа за оставката на претседателот на партијата Зоран Заев, објави „Слободен ...
сите 348 | | | веќе видена

По обвинувањата од ОО СДСМ Охрид со реакција се огласија и од Општинскиот комитет на ВМРО ДПМНЕ Охрид. Во соопштението се вели : Очигледна е нервозата којашто ...
сите 189 | | | веќе видена

Според портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, СДСМ и оваа власт се среде огромен скандал на крадење струја, ништо по различно единствено крадење 4 години. ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи на Бугарија во рамките на своите надлежности и ја дава сета потребна помош на Република Северна Македонија во врска со ...
сите 364 | | | веќе видена

Женската А репрезентација на Македонија ги започна подготовките за претстојните европски квалификации за пласман на Светското првенство 2023 што ќе се одигра ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО ДПМНЕ да следат со внимание и да научат Устав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: