Новите академии на Brainster – прозорец до професиите на иднината

3 копии
2 копии

Европратениците со 556 гласови „за”, 105 „против” и 31 воздржан. ја усвоија директивата со која се реформира Европска сина карта, односно новите правила за ...
| | веќе видена | слични

Младински образовен форум отвора повик за членови на УРА тимот (Учиме да распознаваме), советодавно тело на Проектот на УСАИД за медиумска писменост „Младите ...
| | веќе видена | слични

Лазо стана дел од приказната на ⋮IWConnect во Скопје во 2019 како Технички архитект. Од тогаш па сè до денес бил вклучен во многу проекти и создал огромна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии

Дијалогот на МОН со бизнис заедницата, општините и училиштата „Учи паметно, работи стручно“ ја исполни целта – учениците го препознаа средното стручно како ...
| | веќе видена | слични

Како пилот-проект на Универзитетот на Југоисточна Европа, Технолошкиот парк – SEEUTechPark успешно функционира и работи веќе 8 години, од 2013 г. За успесите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Голем број на граѓани вчера излегоа протест да го искажат својот револ по големата трагедија во тетовската болница во која живи изгореа 14 пациенти, а и после ...
сите 137 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Вирусот многу брзо се шири и можноста да се зарази некој е многу голема, вели министерот за здравство во оставка Венко Филипче во изјава за Сител. Тој вчера ...
сите 365 | | | веќе видена

Драган КОВАЧКИ Според сознанијата со кои располагаме, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на министерот Венко Филипче ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 450 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 95 | | | веќе видена

Драгана Спасевска од Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ на денешната прес-конференција информира дека оваа недела ќе поднесат претставки ...
сите 246 | | | веќе видена

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата ...
сите 247 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите академии на Brainster – прозорец до професиите на иднината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: