„Допирот – Ние сме тука: идни екологии“ – изложба од 15 септември во „Мала станица“

Во Мултимедијалниот центар „Мала станица“ во среда (15 септември) од 20 часот, па се до 15 октомври ќе биде отворена главната изложба на „Допирот“, дел од „Ние ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 16 септември со почеток во 12 часот во Музејот на современа уметност (МСУ) во Скопје ќе се отвори изложбата на истражувачкиот проект на Владимир Јанчевски ...
| | веќе видена | слични

Изложбата „Допирот“, која е организирана во партнерство со Британскиот совет и „Лукс“, под кураторската палка на Ана Франговска, покрај мошне значајниот избор ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повеќето мерки кои ги донесе Комисијата за заразни болести беа навистина нелогични и луѓе што малку се разбираат во работите со инфективни болести, гледаат ...
сите 689 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со корона, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. Иако ...
сите 203 | | | веќе видена

Германските истражители кои дојдоа да помогнат во истрагата за тетовската модуларна болница за само еден ден го завршија увидот. Собраните докази ќе се ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 141 | | | веќе видена

Левица го обвини премиерот Зоран Заев дека потпиша предавнички договор со Косово. Од партијата наведуваат дека договорот кој е еден од 11-те потпишани помеѓу ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Допирот – Ние сме тука: идни екологии“ – изложба од 15 септември во „Мала станица“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: