„Тиквеш“: Продолжува со откупот на грозје според објавените критериуми и цени


По отстранувањето на синоќешните блокади „Тиквеш“ денеска продолжи со откуп на грозје од оние кооперанти кои согласно утврдената динамика беше планирано и беа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ земјоделците ги доведе до питачки стап. Незадоволството меѓу земјоделците од власта е се поочигледно. А, незадоволството не може да се покрие со ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот министер за внатрешни работи Наќе Чулев испрати поздрав од Кавадарци, каде викендов го поминал работно на гроздобер. Вели, градот ми буди убави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешната прес конференција на СДСМ и Гоце Георгиевски не е ништо друго освен што би рекле млатење слама на празно. Ниту земјоделците живеат подобро, ниту пак ...
| | веќе видена | слични

Нема договор меѓу Министертсвто за зеемјоделство и лозарите. На состанокот министерот им ветил дека Владата ќе направи сериозни напори да добијат плус еден ...
| | веќе видена | слични

Лозарите повторно ги одложија најавените протести за утре. Наместо тоа, ќе има нови преговори меѓу нив и државата. Ова доаѓа откако министерот за земјоделство ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа одржа состанок со претсатвници на винариските визби.По дваипол часа преговори, постигнат е ...
| | веќе видена | слични

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 402 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тиквеш“: Продолжува со откупот на грозје според објавените критериуми и цени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: