Зголемени трошоците на живот и цените на мало

2 копии
4 копии

Купуваме најскапа храна од 70-тите години, па наваму. Ова е удар за многу држави Влади. Светските цени на храните се околу 33 отсто повисоки во август, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Храната и натаму ќе поскапува. Први на удар ќе бидат маслото за јадење, кондиторските производи, лебот. Сите производни трошоци растат. Само цената на струјата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе скокнат цените на лебот и маслото за јадење. Граѓаните ќе се соочат со нови поскапувања. Сега има драстично зголемување на цените на пченицата на светските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Падот на продажбата, недостатокот на компоненти и инфлацијата се три фактори кои влијаат на цената на паметните телефони. Поради овој недостаток, но и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 99 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска оствари средба со генералната директорка за Западен Балкан во ЕУ, Ангелина Ајнхорст. – Убава прилика за средба со ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната прес конференција портпаролот Димче Арсовски беше запрашан за коментар во врска со оставките на Венко Филипче и Зоран Заев за горењето на ...
сите 79 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека ќе има чистка на Олд Трафорд, ќе се бара купец за седум фудбалери со цел да се приберат пари за засилувања на тимот, прва ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемени трошоците на живот и цените на мало

Од:
До кого (е-маил):
Порака: