Зголемен бројот на одобренија за градење

2 копии

Градежната компанија Бетон планира да ги продаде хотелот во Стар Дојран, хотелот во изградба во Скопје и хотелот Аура во Охрид. Компанијата планира оваа одлука ...
| | веќе видена | слични

Во градежништвото деновиве се појавија проценки дека ќе се појави тренд на галопирачки цени на станбениот квадратен метар. Според некои проекции, можно е ...
| | веќе видена | слични

За 4% пораснале цените на становите на годишно ниво, покажуваат податоците на Народната банка, а бројот на одобренија за нови згради пораснал за 35%. На ...
| | веќе видена | слични

На три месеци пред изборите, во јули биле издадени одобренија за градба на скоро 2000 станови, што е 3 до 4 пати повеќе од просечниот број на одобренија што се ...
| | веќе видена | слични

Брзата комуникација, лесниот пристап до инфраструктура и поголемата понуда на работната сила привлекуваат повеќе инвестиции во Скопскиот и во Полошкиот Регион ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Ако власта има сериозна намера и ако вистински сака, анкетна комисија во Собранито може и треба да се свика веднаш, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 228 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зголемен бројот на одобренија за градење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: