Во петокот и саботата вкупно се вакцинирале 23.221 граѓани

Грешката се случила во градовите Синдлфинген, Ројтлинген и Еслинген и настанала поради погрешно обележување. Официјалните лица изјавиле дека вакцините биле ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во јужната германска покраина Баден-Виртемберг соопштија дека по грешка биле аплицирани 840 дози на вакцината против ковид-19 на Модерна, ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
2 копии

Македонија вчера ја прими донацијата од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија, напиша утрово на Твитер шефот на дипломатијата Бујар Османи. – Вакцините веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 144 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 92 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во петокот и саботата вкупно се вакцинирале 23.221 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: