609 нови случаи на коронавирус, починаа 22 лица

21 копии

Денес се регистрирани 365 нови случаи на Ковид 19, a пријавени се 23 починати лица, соопшти Министерството за здравство, согласно податоците од Институтот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девојка на 18-годишна возраст која се породила во март е најмладата жртва од Ковид 19 наведена во вчерашниот билтен, потврдија за Телма од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесетгодишно и 23-годишно лице од Скопје се меѓу 41 починат пациент од ковид-19 во изминативе 24 часа. Од направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во последните 24 часа од КОВИД 19 почина 41 лице, а меѓу нив се регистрирани и две лица на 18 и 23 години од Скопје. Притоа, повеќе од половината се од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 263 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 165 | | | веќе видена

Доналд Трамп изјави дека по совет на адвокатот, одбил да одговара на прашања во рамките на правата и привилегиите кои на секој граѓанин му ги дава Уставот на ...
сите 70 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 257 | | | веќе видена

Според сателитските снимки, најмалку осум воени авиони биле уништени во експлозијата што се случи во вторникот во руската воздушна база. Тоа е воздушна база на ...
сите 106 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

609 нови случаи на коронавирус, починаа 22 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: