АКТИВНИ НАД 13.400 СЛУЧАИ: Ова е моментална состојба во градовите низ Македонија

3 копии

Девојка на 18-годишна возраст која се породила во март е најмладата жртва од Ковид 19 наведена во вчерашниот билтен, потврдија за Телма од Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесетгодишно и 23-годишно лице од Скопје се меѓу 41 починат пациент од ковид-19 во изминативе 24 часа. Од направени 5.589 тестирање, а регистрирани се 539 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 5.589 тестирање, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа од КОВИД 19 почина 41 лице, а меѓу нив се регистрирани и две лица на 18 и 23 години од Скопје. Притоа, повеќе од половината се од Скопје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се пријавени за починати 41 лице како последица од коронавирусот. Дури 23 починати се од Скопје, а меѓу нив и 18-годишно лице. Исто така има починат и ...
| | веќе видена | слични

Досега во земјата се направени вкупно 1.248.079 тестирање на Ковид-19. Вкупната бројка на Ковид-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 176 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКТИВНИ НАД 13.400 СЛУЧАИ: Ова е моментална состојба во градовите низ Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: