Министерот за здравство Венко Филипче поднесе оставка поради пожарот во Тетово


Министерот за здравство Венко Филипче денеска како што соопшти, во пишана форма ја понудил оставката до премиерот и владиниот кабинет. „Никогаш не бегав од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, дво 13 часот ќе даде изјава за медиуми во паркот од Деканат на Медицински факултет во Скопје. Имено, ова ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Моралните  оставки на фејсбук останаа единствен напишан доказ на профилите на директорите на тетовската болница кои своите статуси ги напишаа во петокот на 10 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и вечерва, како што беше случај и во претходните неколку денови, продолжува да шири невистини за работењето на полицијата. Пласираат конструкции и ...
сите 214 | | | веќе видена

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 833 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерот за здравство Венко Филипче поднесе оставка поради пожарот во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: