МНР: Знамињата во амбасадите и мисиите на половина копје, настаните откажани

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
| | веќе видена | слични

Сега целиот фокус е ставен на резултатите од истрагата на обвинителството, кое според најавите, деновиве треба да излезе со збирен извештај. Во исто време, се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичките партии од денеска се враќаат на своите предизборни активности, откако денеска заврши прогласената тридневна жалост поради 14-те жртви од несреќниот ...
| | веќе видена | слични

Поради прогласената тридневна жалост прогласена во нашаат земја, по синоќешната трагедија во Ковид центарот во Тетово сите јавни настани се откажани. Од ...
| | веќе видена | слични

Повеќе културни, забавни и спортски настани кои беа закажани за денеска, утре и во сабота, се одложени и откажани, откако во земјата беше прогласена тридневна ...
| | веќе видена | слични

Владата прогласи тридневна жалост ..Прифатена е понудата од сојузничките земји странски експерти да помагаат во истрагата за пожарот. Повеќе детали од ...
| | веќе видена | слични

Поради деновите на жалост по пожарот во модуларната Ковид болница во Тетово во која животот го загубија 14 лица, СДСМ ги одложува сите планирани активности ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 480 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 296 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 162 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 58 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 313 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски и носителката на листа за советници Ивана Ѓорѓиевска, денеска одржаа средба со ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МНР: Знамињата во амбасадите и мисиите на половина копје, настаните откажани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: