Рама: Братската прегратка за целата тетовска заедница и сите луѓе од Македонија


Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имињата на 14-те пациенти заразени со Ковид-19, кои минатата недела изгореа за неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да бидат јавно објавени. ...
| | веќе видена | слични

Во катастрофалниот пожар кој избувна во модуларната болница во Тетово загинаа 14 лица, а 12 беа повредени. Имињата на загинатите нема да бидат објавени во ...
| | веќе видена | слични

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
| | веќе видена | слични

Инспекторите на Државниот здравствен и санитарен инспекторат (ДСЗИ) не најдоа надворешни лица во тетовската болница што им помагаат на пациентите. Тие викендов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа 6 дена од катастрофалниот пожар во тетовската модуларна болница, а освен што нема одговорност, нема ниту официјален податок за лицата кои загинаа. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инспекторите на Државниот здравствен и санитарен инспекторат не затекнале цивили на лице место во ковид центрите во државата по направените вонредни надзори ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Не постои протокол во лекувањето на болните од ковид 19 дека може да влезе цивилно лице за да им биде придружба или да биде во посета, објаснуваат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа:• Направени се 3.595 тестирања, а ...
сите 277 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Со изјаснувањето на болните, немоќните, лицата со ковид 19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старечките домови и внатрешно раселените ...
сите 236 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 81 | | | веќе видена

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска истакна дека веќе има најава за зголемување на парламентарното мнозинство, заради самата поставеност во ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Братската прегратка за целата тетовска заедница и сите луѓе од Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: