НП Галичица со јавна благодарност до сите кои помогнаа во ганснењето на пожарот


Пожарот на Галичица изгаснат, од Националниот парк денес упатија благодарност до сите кои несебично се вклучија во акцијата за гаснење. Јавната Установа ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Биди херој во своето училиште“ Црвениот крст на град Скопје заедно со општинските организации денеска го одбележува Светскиот ден на Првата помош. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Црвениот крст на град Скопје и општинските организации на Црвен крст на територија на град Скопје со координирани активности ќе го одбележат Светскиот ден на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 362 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 240 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НП Галичица со јавна благодарност до сите кои помогнаа во ганснењето на пожарот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: