(Видео) Пендаровски: Самостојноста не ни е подарена од никого, туку е дело на многу генерации


Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Демократијата доаѓа од народот за да му служи на народот, напиша меѓу другото премиерот Зоран Заев на својот Фејсбук профил по повод Меѓународниот ден на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Премиерот Зоран Заев на својот фејсбук профил упати порака по повод Меѓународниот ден на демократијата. Во годината кога Република Македонија слави 30 години ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев објавувајќи дел од говорот по повод 30-годишнината од независноста на Македонија вели дека македонскиот народ никогаш не водеше ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев кој, по трагедијата во Тетово, повеќе дена беше отсустен од реалниот политички живот, активен е во виртуелниот на социјалните мрежи. - ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред 30 години, на 8 септември, идеалот, кој за многу генерации беше само мечта, после 46 години државност во рамките на сојузот на поранешните југословенски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со видео од најважните моменти од историјата на независна Македонија и „Абер дојде Донке“ во изведба на Влатко Стефановски, премиерот Зоран Заев ја честиташе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По повод 8 Септември, Денот на независноста, писма со честитки до претседателот Стево Пендаровски испратиле повеќе шефови на држави, меѓу кои и најмоќните ...
| | веќе видена | слични

По повод 8 Септември, Денот на независноста, писма со честитки до претседателот Стево Пендаровски испратија следниве шефови на држави: Претседателот на Сојузна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Пендаровски: Самостојноста не ни е подарена од никого, туку е дело на многу генерации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: