Дефиле, премиерна симфонија, визуелни и музички перформанси – дел од програмата за 30 години независност


Здравствени работници, спортисти, пожарникари, припадници на полицијата и армијата, рудари, земјоделци, волонтери на Црвен крст, извидници, национални ансамбли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред 30 години, на 8 септември, идеалот, кој за многу генерации беше само мечта, после 46 години државност во рамките на сојузот на поранешните југословенски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со видео од најважните моменти од историјата на независна Македонија и „Абер дојде Донке“ во изведба на Влатко Стефановски, премиерот Зоран Заев ја честиташе ...
| | веќе видена | слични

Прославата одржана за Денот на независноста помина со низа пропусти меѓу кои во јавноста највпечатливи беа неинтонирањето на македонската химна на самиот ...
| | веќе видена | слични

Многу припадници на полицијата, армијата, членови на обезбедувањето на политичарите беа распоредени долж трасата на која се одржуваше манифестацијата за Денот ...
| | веќе видена | слични

Два различни агли на парадата за независноста Додека мнозинството од публиката уживаше во парадата, педантното око на оние што професионално се занимаваат со ...
| | веќе видена | слични

Два различни агли на парадата за независноста Македонија одбележа 30 години од прогласувањето на независноста со централна прослава што се одржа во средата ...
| | веќе видена | слични

Денес, имаме привилегија да имаме своја независна држава. Во исто време, имаме и голема одговорност – да вложуваме во неа за да биде достоен дом за секој од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 382 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори СДСМ ќе ги поддржи кандидатите на своите коалициски партнери. Според премиерот, владината ...
сите 248 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дефиле, премиерна симфонија, визуелни и музички перформанси – дел од програмата за 30 години независност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: