(Видео) Орден „8 Септември“ од Пендаровски за Стојан Андов и пратениците од првиот пратенички состав


4 копии

Претседателот Стево Пендаровски, по повод 8 Септември, Денот на независноста, ги одликуваше Стојан Андов, прв претседател на првото повеќепартиско собрание и ...
| | веќе видена | слични

Штип, роден град на повеќе од 50_тина македонски истакнати дејци, револуционери, учители, лекари, политичари. Имињата на двајца од нив ќе останат трајно ...
| | веќе видена | слични

Стојан Андов и пратениците од првиот парламентарен состав одликувани од претседателот на државата со орден 8ми септември. Претседателот Пендаровски орденот на ...
| | веќе видена | слични

На Декларацијата за независност стои потписот на првиот потпретседател на Собранието, а не на тогашниот претседател на Собранието. Во интервју за „Република“ ...
| | веќе видена | слични

Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска, по повод 8 Септември – Денот на независноста на Македонија, денеска оддаде почит и ...
| | веќе видена | слични

Беше чест да се сретнам со дел од пратениците на првиот состав на Собранието на самостојна Република Македонија, која ги постави темелите на независноста на ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ положи свежо цвеќе на гробовите на покојните претседатели на Република Македонија, Киро Глигоров и Борис Трајковски и на првиот ...
| | веќе видена | слични

Посебно чувство на благодарност и на почит се воспоставува на средба со претставниците на генерацијата која го понесе товарот на прогласувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 299 | | | веќе видена

Единствените капитални проекти кои беа ветени како проекти во програмата во период на реализација беа капитални проекти финансирани со поддршка на Владата, ...
сите 234 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Орден „8 Септември“ од Пендаровски за Стојан Андов и пратениците од првиот пратенички состав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: