Вашите податоци може да бидат загрозени ако преминете на Windows 11


Злонамерниот софтвер Joker, кој е првпат откриен во 2019 година, користи скриен шпионски софтвер кој ги претплаќа корисниците на скапи претплати, додека ...
| | веќе видена | слични

Сонцето секогаш ја опсипува Земјата со магла од магнетизирани честички познати како сончев ветер. Во основа, магнетниот штит на нашата планета го блокира овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 396 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 147 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

По срамниот пораз од 4-0 на гостувањето кај Брентфорд, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг вели дека им се потребни засилувања, и тоа квалитетни ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вашите податоци може да бидат загрозени ако преминете на Windows 11

Од:
До кого (е-маил):
Порака: