Драги: Вакцинацијата во Италија може да биде задолжителна

Американските здравствени власти веруваат дека вакцината против Ковид-19 од Фајзер може да биде одобрена за деца на возраст од пет до 11 години до крајот на ...
| | веќе видена | слични

Ова го најави извршниот директор Озлем Туречи. „Во текот на следните недели, до властите ширум светот ќе ги доставиме резултатите од нашето истражување за деца ...
| | веќе видена | слични

Дополнителното вакцинирање против Ковид-19 можеби не е неопходна за многу луѓе, изјави денеска водечката научничка кој работеше на развојот на вакцината ...
| | веќе видена | слични

Германската технолошка лабораторија „ BioNTech“ ќе поднесе барање за одобрување на својата вакцина против коронавирусот, која ја разви со американскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската компанија Бионтек ќе поднесе барање за одобрување на вакцина против коронавирусот, која ја развила заедно со американскиот фармацевтски гигант ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) ќе одлучува дали уште четири вакцини против коронавирусот, вклучувајќи ги кинеските и руските вакцини, треба да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) има намера да ја разгледа можноста за вакцинација против коронавирус кај деца на возраст од 5-11 години. Ова, на денешниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Кореја може да биде жариште каде би се појавиле нови соеви на ковид. Свеската здравствена организација(СЗО) е загрижена од високото ниво на пренос на ...
сите 163 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 62 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 98 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 288 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драги: Вакцинацијата во Италија може да биде задолжителна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: