ТВИТЕР СО НОВА ПРЕТПЛАТА: Инфлуенсерите ќе може да имаат и ,,суперследачи”

Време зa читање: < 1 минутa Твитер воведува платени содржини за некои профили како нов начин за награда на создателите на содржини. Ова е дел од стратегијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Корисници на Твитер кои задоволуваат одредени услови ќе можат да пристапат само до некои од содржините што ги објавуваат. Се чинеше дека Твитер стагнира со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Неодамнешното запленување на доверливи владини документи на раскошниот имот во Мар-а-Лаго, поранешната „зимска Бела куќа“, јасно покажува колку безбедносна ...
сите 152 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 309 | | | веќе видена

Ерик тен Хег ги загуби првите два натпревари во Премиер лигата со Манчестер јунајтед. Под водство на холандскиот стручњак, Манчестер јунајтед во 1. коло загуби ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТВИТЕР СО НОВА ПРЕТПЛАТА: Инфлуенсерите ќе може да имаат и ,,суперследачи”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: