Родителите на учениците од „Димитар Македонски“ ќе протестираат оти 4 години Марин ветуваше но нова училишна зграда не се изгради


Родители на децата од основното училиште „Димитар Македонски“ во Лисиче се подготвуваат за протест заради тоа што над 500 ученици учебна година ја започнуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
5 копии

Четворица ученици од штипските основни и средни училишта се позитивни на коронавирусот, потврди за МИА Марија Димитрова, директорка на Центарот за јавно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 566 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 296 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 210 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 189 | | | веќе видена

Граѓаните кои петти ден протестираат против францускиот предлог и бугаризацијата на Македонија, денеска оставаа црвени рози пред полициските службеници кои го ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Родителите на учениците од „Димитар Македонски“ ќе протестираат оти 4 години Марин ветуваше но нова училишна зграда не се изгради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: