Охриѓанец си изградил куќа без одобрение за градба

3 копии
8 копии

О сновното јавно обвинителство Битола до О сновниот суд Битола достави Обвинителен акт со кој В.Т. поранешен градоначалник го товари дека истиот во еден ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кривично дело – Неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот градоначалник на Општина Битола, Владимир Талески е обвинет за незаконски спроведени јавни набавки за превоз на ученици, за набавка на масло за ...
| | веќе видена | слични

Битолското јавно обвинителство достави до Основниот суд Битола обвинение со кое поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески го товари дека истиот во ...
| | веќе видена | слични

Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи. ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(39) од село Лабуништа, струшко, ...
| | веќе видена | слични

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против А.С.(31) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска ...
| | веќе видена | слични

Одделението за внатрешни работи Ресен, до Основното јавно обвинителство Ресен, поднесе кривична пријава против Б.Ш (49)од с.Подмочани, ресенско, поради ...
| | веќе видена | слични

ОВР Берово поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 381 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 237 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 438 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охриѓанец си изградил куќа без одобрение за градба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: