Левица поднесе кривична пријава против министерот Спасовски

4 копии

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кривично дело „Неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи. ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(39) од село Лабуништа, струшко, ...
| | веќе видена | слични

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против А.С.(31) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска ...
| | веќе видена | слични

Одделението за внатрешни работи Ресен, до Основното јавно обвинителство Ресен, поднесе кривична пријава против Б.Ш (49)од с.Подмочани, ресенско, поради ...
| | веќе видена | слични

ОВР Берово поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 405 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 484 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 232 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Македонија ќе има предвремени парламентарни избори доколку во јуни нема почеток на преговорите за членство во Европската Унија (ЕУ), соопштил извор близок ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левица поднесе кривична пријава против министерот Спасовски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: