Делчевски ресторан организирал матурска прослава со жива музика

Против угостителски објект и 30-годишник од Делчево полицијата поднесе кривични пријави поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според ...
| | веќе видена | слични

Кривични пријави за двајца лабуништани, не ги почитувале здравствените прописи. ОВР Струга поднесе кривична пријава против М.К.(39) од село Лабуништа, струшко, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против А.С.(31) од Македонска Каменица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска ...
| | веќе видена | слични

Одделението за внатрешни работи Ресен, до Основното јавно обвинителство Ресен, поднесе кривична пријава против Б.Ш (49)од с.Подмочани, ресенско, поради ...
| | веќе видена | слични

ОВР Берово поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 44-годишниот Х.Р, сопственик на фирма од тетовско Боговиње, поради сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични

Сопственик на градежна фирма од тетовско доби кривична пријава откако во февруари годинава, еден работник во фирмата загина, а еден беше тешко повреден, поради ...
| | веќе видена | слични

Неколку лица кои биле потврдено позитивни на ковид-19, но и оние кои имале контакт со заразени, ги прекршиле мерките за заштита и не постапиле соодветно на ...
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе пријава за кражба против четворица жители на тетовско, кои се осомничени дека ограбиле член на нивното семејство со кого живееле во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Никола Тупанчески во гостувањето на Топ тема на Тeл,а се осврна на активностите кои се преземаат од страна на министерството за ...
сите 335 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 274 | | | веќе видена

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 687 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 273 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делчевски ресторан организирал матурска прослава со жива музика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: