ФОТО+ВИДЕО: На Галичица пожарот активирал стара експлозивна направа, Магаро небезбеден за качување


Пожарот кој од вчера се шири на падините на планината Галичица, на албанска територија и кој во текот на денешниот ден се прошири и на тревнатите делови на ...
| | веќе видена | слични

„Галичица е тивка. Критизерите и оние малку симпатизери конечно можат да здивнат, порачаа денеска охридските пожарникари. Тие објаснуваат дека се до 05ти ...
| | веќе видена | слични

Членовите на Планинската спасителна служба од Охрид, на местото на пожарот на планината Галичица, во областа над шумата каде до пред некој ден гореа трева и ...
| | веќе видена | слични

Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека се во постојан контакт со сите надлежни иституции во системот за заштита и спасување и дека навремено ги добиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пожарот кој веќе цела недела гори на планината Галичица, сѐ уште не е изгаснат. Општина Охрид утринава испрати на терен екипа составена од претставници на НП ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 559 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 335 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО+ВИДЕО: На Галичица пожарот активирал стара експлозивна направа, Магаро небезбеден за качување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: