МАКЕДОНИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ПОВТОРНО НА „ЦРНАТА ЛИСТА“ ЗА ПАТУВАЊА ВО ЕУ: Високиот број на заразени ја враќа земјата назад

Европската унија во текот на вчерашниот ден презеде чекори за враќање на патните ограничувања поради пандемијата на ковид за САД и уште пет други држави, меѓу ...
| | веќе видена | слични

Бугарија на 27 август донела одлука со која се забранува влез за граѓани кои доаѓаат од земји кои се на Црвената листа поради Ковид-19 пандемијата.„Ги ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Странските студенти кои имаат виза „Д“ за долгорочен престој за студиски цели, од денеска ќе можат да влезат на територијата на Бугарија дури и доколку доаѓаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот министер за здравство Стојко Кацаров издаде две наредби за продолжување на важноста на анти-епидемиските мерки, соопшти прес-центарот на ...
| | веќе видена | слични

Членките на ЕУ денеска се согласија да ги отстранат САД од ковид-листата на безбедни земји, што значи дека патниците од САД и пет други држави ќе подлежат на ...
| | веќе видена | слични

Покрај нашата земја, од листата се отстранети и САД, Израел, Косово, Либан и Црна Гора. Оваа одлука значи дека македонските граѓани повторно ќе се соочат со ...
| | веќе видена | слични

Лошата епидемиолошка состојба во земјава со корона вирусот повторно донесе нови ограничувања за оние кои сакаат да патуваат во европските земји. Растот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 407 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ со најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори. Според анкетите ВМРО-ДПМНЕ води ...
сите 282 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНИЈА ОД ПОНЕДЕЛНИК ПОВТОРНО НА „ЦРНАТА ЛИСТА“ ЗА ПАТУВАЊА ВО ЕУ: Високиот број на заразени ја враќа земјата назад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: