Земјава со највисок напредок во регионот по број на вакцинирани со барем една доза

Северна Македонија е лидер во регионот по бројот на граѓани вакцинирани со барем една доза против Ковид-19 во изминатиот 1,5 месец, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација, нагласуваат од Министерството за здравство. На вакциналните ...
| | веќе видена | слични
9 копии
10 копии

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација, јавува Министерството за здравство. Велат дека на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство вчера соопшти дека во периодот од 6 август до 2 септември, во земјава се евидентирани 22.416 граѓани позитивни на Ковид-19, од кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјава со највисок напредок во регионот по број на вакцинирани со барем една доза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: