Полска им дава дополнителна доза вакцина на луѓето со послаб имунитет

Полска ќе дозволи вакцинација со дополнителна доза вакцина против коронавирус на лицата со слаб имунитет, објави министерот за здравство Адам Ниџиелски, додека ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија и шведската фармацевстка компанија „АстраЗенека“ го решија спорот кој се јави поради недостатокот на вакцините против коронавирусот во Европа, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Фармацевтската лабораторија на Астра Зенека и ЕУ постигнаа договор за испорака на анти-ковид вакцини и го завршија судскиот спор што Унијата го започна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската комисија и „Астра зенека“ денеска објавија дека постигнале договор за испорака на преостанатите дози вакцини против Ковид-19. Ова го заврши ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија и британската фармацевтска компанија "Астра Зенека" денес соопштија дека постигнале договор и ги испорачале преостанатите дози на вакцината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Бразил не се дискутира за ништо друго освен за вакцината против ковид на „Фајзер“. За сите оние кои се во потрага по оваа вакцина, која очигледно се смета ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Не стивнува бројот на новодијагностицирани КОВИД-случаи, а преку 20 починати покажа и вчерашниот биланс. Во меѓувреме тече вакцинацијата на сите пунктови низ ...
| | веќе видена | слични

Не стивнува бројот на новодијагностицирани КОВИД-случаи, а преку 20 починати покажа и вчерашниот биланс. Македонија е во европскиот врв според бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е непознат за јавноста, не добил поддршка од граѓаните на избори, ама добил доверба од Заев и затоа прифатил да биде премиер, да води влада ...
сите 252 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 74 | | | веќе видена

Мандатарот Димитар Ковачевски нема изборен легитимитет и тоа ќе биде хендикеп во работата, рече пратеникот Антонио Милошоски вечерва кон крајот на собраниската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полска им дава дополнителна доза вакцина на луѓето со послаб имунитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: