Интервју: UpShift – амерички стартап со инвестиција од 4 милиони USD, искодиран целосно во Скопје

Upshift е платформа која на компаниите во САД им овозможува да пронајдат работници за флексибилни работни позиции за кои е потребно физичко присуство. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 500 градежни професионалци, 2000 работници, 1200 станари или сопственици на објекти, над 50 професионални организации и 200 компании, е предвидено да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Чивнинг стипендиите, како дел од глобалната програма на Владата на Обединетото Кралство, во периодот од 3 август до 2 ноември 2021 година, прифаќаат апликации ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Конференција на тема „Како до видливи, валидирани, вреднувани и одржливи вештини за енергетска ефикасност во градежништвото“ денеска организира Стопанската ...
| | веќе видена | слични

Националниот младински совет на Македонија (НМСМ) објави повик за млади на кои им е потребна поддршка при грижата за нивното ментално здравје. Повикот нуди ...
| | веќе видена | слични

Чивнинг стипендиите им се доделуваат на лица кои ќе покажат посветеност и вештини потребни за создавање позитивни промени и притоа ќе покажат како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 537 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 66 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 149 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју: UpShift – амерички стартап со инвестиција од 4 милиони USD, искодиран целосно во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: