Пукање во Прилеп, уапсени тројца жители на градот

2 копии

Лекар од Брзата помош во Кавадарци вчера пријавил во полиција дека физички бил нападнат на улицата „Браќа Џунови“ додека вршел интервенција по претходна ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Лекар од кавадаречката Итна помош вчера бил физички нападнат додека вршел интервенција по повик на улица во градот, соопшти локалната полиција. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот претседател Румен Радев пред премиерот Димитар Ковачевски изрази очекување за зголемена доверба меѓу Софија и Скопје за да се олесни работата за ...
сите 468 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Оваа годишнина, како и одбележувањето 15 години од приемот на Република Бугарија како полноправна членка во ЕУ, како симболични датуми ќе бидат преточени во ...
сите 373 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 259 | | | веќе видена

Велика Британија нема да се двоуми да ги заостри санкциите кон Москва, а доколку Русија ја нападне Украина, ќе се обиде и да придонесе за распоредувањето на ...
сите 301 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 418 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пукање во Прилеп, уапсени тројца жители на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: