21-годишно момче од Куратица нападнато од тројца охриѓани

3 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Р.М.(25), Ј.И.(19), Т.М.(25) и Д.Ј.(50), сите од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.Т.(33) од с.Мешеишта, општина Дебрца, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „напад на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Гевгелиското Основно јавно обвинителство почна постапка против четири лица, едно од селото Негорци и тројца од Гевгелија, поради сомнение дека сториле кривично ...
| | веќе видена | слични

Постапувајќи по поднесената кривична пријава, Основното јавно обвинителство Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, едно ...
| | веќе видена | слични

Доцна синоќа некаде околу 22.15 часот на патарина кај Гостивар се случила вистинска филмска сцена во која троца гостиварци за да не бидат фатени на дело од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата синоќа околу 22.15 часот уапсила три лица – А.Б.(31) од Гостивар и С.Ф.(33) и А.И.(31) од гостиварските села Беловиште и Чегране поради сомнение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 437 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 467 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21-годишно момче од Куратица нападнато од тројца охриѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: