Apple ќе им дозволи на девелоперите да зборуваат за можности за плаќање надвор од App Store

Apple се договори со девелоперите кој поднесоа тужба против компанијата во САД. Подготвени се да им дозволат да споделуваат понуди за плаќање надвор од ...
| | веќе видена | слични

Јужна Кореја донесе закон кој ќе им наложи на Google и Apple да овозможат додавање на алтернативни, конкурентни системи за плаќање. Со законот девелоперите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Факт е дека парите обезбедени од Светска банка стојат и не ги користи никој, затоа што на СДСМ и ДУИ им пречи тоа што најголем дел од општините ги раководат ...
сите 494 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 193 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 481 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 242 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Apple ќе им дозволи на девелоперите да зборуваат за можности за плаќање надвор од App Store

Од:
До кого (е-маил):
Порака: