За СЗО воведувањето на трета доза од вакцината се уште нема издржаност

Податоците околу ефикасноста и безбедноста на засилувачот на вакцината за ковид-19 се уште не се доволно убедливи, објави директорот на СЗО, Гебрејесус. Првиот ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против Ковид-19 не може на било кој начин да им наштети на децата, рече српскиот имунолог Душан Попадиќ и рече дека нема причина за страв. Во врска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот по имунологија Душан Попадиќ денеска за РТС изјави дека вакцините што се достапни по имунизацијата дале малку повисока концентрација на антитела за ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Не стивнува бројот на новодијагностицирани КОВИД-случаи, а преку 20 починати покажа и вчерашниот биланс. Во меѓувреме тече вакцинацијата на сите пунктови низ ...
| | веќе видена | слични

Не стивнува бројот на новодијагностицирани КОВИД-случаи, а преку 20 починати покажа и вчерашниот биланс. Македонија е во европскиот врв според бројот на ...
| | веќе видена | слични

Трет ден по ред, Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 10.000 луѓе биле дијагностицирани со корона вирус за еден ден, откако на учениците ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Израел регистрира најголем број на нови случаи на коронавирус за едно деноноќие од почетокот на пандемијата, иако бројот на сериозни случаи продолжи да се ...
| | веќе видена | слични

Најслаб имунитет имаат сите оние кои се вакцинирале со кинеската вакцина „Синофарм“, а најголемиот дел од населението во Србија е вакцинирано токму со оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во моментов нема „итна потреба“ за дополнителна доза вакцина против Ковид-19 кај општата популација, потврди синоќа Европскиот центар за превенција и контрола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Пристапните преговори со Албанија и Македонија треба да се отворат што е можно поскоро и дека иницијативата „Отворен Балкан“ треба да го вклучи и Косово.„Многу ...
сите 988 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 406 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За СЗО воведувањето на трета доза од вакцината се уште нема издржаност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: