ИСТРАЖУВАЊЕ ОД ИЗРАЕЛ: Прележаните од коронавирус се 13 пати подобро заштитени од вакцинираните


Хрватскиот епидемиолог Гордан Лауц цитираше денешна студија од Израел која покажа дека луѓето кои имале коронавирус се многу пати подобро заштитени од вирусот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Едно истражување предвидува дека во сезоната на грип 2021/2022 година би можело да има од 100.000 до 400.000 повеќе хоспитализации во однос на типичната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиолозите се надеваат на помирна есен – како ќе расте бројот на вакцинирани, така вирусот ќе стане се понемоќен да нанесе фатални последици врз здравјето ...
| | веќе видена | слични

Трет ден по ред, Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 10.000 луѓе биле дијагностицирани со корона вирус за еден ден, откако на учениците ...
| | веќе видена | слични

Словенечката влада повикува на вакцинирање што поголем број луѓе, а имунизацијата од 70 отсто би била пожелна затоа што со тоа значително ќе се намали бројот ...
| | веќе видена | слични

Дезинформациите доведоа до зголемен број млади, невакцинирани пациенти со Ковид-19 во болниците, вели еден од врвните консултанти за критична нега во Велс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веќе се формира и врвот на бројот на смртни случаи, тоа е жолтата линија на првиот дијаграм. Денешниот рекорден број на починати е резултат на високиот број на ...
| | веќе видена | слични

Познатиот доктор епидемиолог Драган Даниловски во најновата колумна констатира дека летниов бран стивнува. -Ако се случат дополнителни “епидемиолошки важни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако судија на претходна постапка синоќа одреди 30 дневен притвор за 22 годишното момче кое во четвртокот вечерта на пешачки кај Сити мол прегази 24 годишна ...
сите 162 | | | веќе видена

Училиштата се префрлија на онлајн часови, кои не важат само за учениците од прво до четврто одделение кои се уште посетуваат настава, објави АП.Масовните ...
сите 182 | | | веќе видена

Осветувањето на водите на Вардар и положување на Светиот крст во Скопје се одржа точно напладне на мостот „Слобода“ кај Холидеј ин. Поради пандемијата, ...
сите 153 | | | веќе видена

Ова го потврди германската министерка за одбрана Кристин Ламбрехт.„Мораме да направиме се` за да спречиме ескалација. Во моментов испораката на оружје не би ...
сите 411 | | | веќе видена

ДЕНЕС НАД 1.900 ЗАРАЗЕНИ СО КОВИД Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: ...
сите 69 | | | веќе видена

Аки Рахимовски утрово планирал патување во Македонија и посета на мајка си. Тој телефонски разговарал со пријателот Здравко Ситновски во Скопје и се договорил ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИСТРАЖУВАЊЕ ОД ИЗРАЕЛ: Прележаните од коронавирус се 13 пати подобро заштитени од вакцинираните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: