Познато е колкава е ефикасноста на третата доза од вакцината и кога се достигнува врвот на заштитата

Според податоците на израелското министерство за здравство, заштитата од инфекција достигнува 95 отсто само 16 дена по „бустер“ дозата на вакцината. #dcw ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Смртноста на пациенти со ковид e драстично по голема во градовите каде има мал процент вакцинирани, ова го покажале анализите на здравствените власти. Во ...
| | веќе видена | слични

Од целосно имунизираните пак, само нешто над 4 илјади се позитивни. Ова го покажува статистиката на министерството за здравство, според која од нив во болница ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 2 септември. За ...
| | веќе видена | слични

Според последнита анализа на вакцинирани на Министерството за здравство, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 2 септември. За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали новиот бугарски премиер Кирил Петков ќе го смени ставот - за Македонците во Бугарија и дали генерално ќе се смени политиката на негирање на македонскиот ...
сите 612 | | | веќе видена

Со тоа, македонската влада го исполни првото од петте плус едно барање испорачани од Софија за кревање на ветото... На првата средба премиерот Ковачевски и ...
сите 158 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 243 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ Сања Лукаревска денеска присуствуваше на церемонијата за чествување на големиот христијански празник Богојавление – Водици, ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Познато е колкава е ефикасноста на третата доза од вакцината и кога се достигнува врвот на заштитата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: