ФОТО| Здравствените работници во Грција протестираа против задолжителната вакцинација

Под слоганите „Здравството штрајкува“; „Не за задолжителната вакцинација“; „Не за отпуштања и принуден одмор“; „Пари за болниците“ грчката Федерација на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за здравство на Грција, со амандман, им дава можност на невакцинираните здравствени работници регуларно да се вратат на работа доколку ја примат ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Италија во некој момент може да воведе и задолжителна вакцинација против Ковид за сите од одредена возраст, изјави синоќа италијанскиот премиер Марио Драги. – ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Грција денеска им понуди на невакцинираните здравствени работници уште една шанса да се вакцинираат против Ковид-19, а на суспендираните им понуди да се вратат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека воведувањето задолжителна вакцинација против ковид-19 за здравствените работници ќе отвори други ...
| | веќе видена | слични

Илјадници невакцинирани медицински лица од грција од денеска се на неплатено отсуство. Речиси 6000 илјади здравствени работници не можат да дојјдат на работа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 538 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 279 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 242 | | | веќе видена

Синдикалците се подготвуваат за штрајк откако владата по втор пат ја одложува средбата со нив. Сега им ја презакажа за идниот понеделник. Требаше да се ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО| Здравствените работници во Грција протестираа против задолжителната вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: