Портпаролите на Владата Арсовски и Хоџа информираа за заклучоците и одлуките донесени на 101-вата седница


„Отворањето на училиштата е препорака и на УНИЦЕФ. Подготвени се потребните протоколи за заштита. Училиштата исто така. Искуството од минатата година со ...
| | веќе видена | слични

По двегодишна пауза поради пандемијата на коронавирус, учениците вчера повторно ги наполнија сите основни и средни училишта. Учениците цел ден треба да носат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Нема учебници за сите, а таму каде што се поделени дадени се искинати, Царовска жртвува уште една генерација деца. Царовска наместо да обезбеди материјали и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу 2 % од вкупниот број ученици бараат онлајн учење од медицински и немедицински причини. Ова не е голема бројка и ќе им се излезе во пресрет на родителите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По пауза од една и пол година, средношколците и основците од вчера повторно се вратија во училишните клупи, притоа почитувајќи ги сите здравствени протоколи. ...
| | веќе видена | слични

Учебната година започна под строги ковид-протоколи, со задолжителна дезинфекција на рацете, носење маски и мерење температура при влезот во училиштата. И ...
| | веќе видена | слични

Родители на децата од основното училиште „Димитар Македонски“ во Лисиче се подготвуваат за протест заради тоа што над 500 ученици учебна година ја започнуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска изјави дека имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 466 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Портпаролите на Владата Арсовски и Хоџа информираа за заклучоците и одлуките донесени на 101-вата седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: