Насилник од Велес не почитувал судска одлука – си седел во домот иако имал забрана за приближување

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ќ.(64) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска одлука”. ...
| | веќе видена | слични

Партијата Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Политичката партија Левица поднесе кривична пријава против министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поради тоа што, како што тврди партијата на Димитар ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.И.(42) и К.В.(35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според ...
| | веќе видена | слични

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Делчево и против Н.Д.(30) од Делчево поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Против угостителски објект и 30-годишник од Делчево полицијата поднесе кривични пријави поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 502 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

„Господине Османи не знам за останатите колеги, но јас денеска доживувам дежа ву во оваа сала. И морам да признам дека не можам да говорам со емоции. Затоа што ...
сите 245 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 198 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 222 | | | веќе видена

Ново предупредување дека русија се подготвува за инвазија..Во телефонски разговор меѓу Џо Бајден и украинскиот претседател Володимир Зелински, претседателот на ...
сите 603 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

Нашиот став за техничката влада е конзистентен. Апсолутно поддржуваме предлогот да дојде на дневен ред и да се отвори прашањето, по што сите треба да се ...
сите 261 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насилник од Велес не почитувал судска одлука – си седел во домот иако имал забрана за приближување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: