Насилник од Велес не почитувал судска одлука – си седел во домот иако имал забрана за приближување

СВР Велес поднесе кривична пријава против И.Ќ.(64) од Велес, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неизвршување на судска одлука”. ...
| | веќе видена | слични

Партијата Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поради постоење ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Политичката партија Левица поднесе кривична пријава против министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поради тоа што, како што тврди партијата на Димитар ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес поднесе кривична пријава против М.И.(42) и К.В.(35) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според ...
| | веќе видена | слични

ОВР Делчево поднесе кривична пријава против правно лице – угостителски објект од Делчево и против Н.Д.(30) од Делчево поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

Против угостителски објект и 30-годишник од Делчево полицијата поднесе кривични пријави поради сомнение за сторено кривично дело непостапување според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 656 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насилник од Велес не почитувал судска одлука – си седел во домот иако имал забрана за приближување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: