Локализиран пожарот на планината Готен

5 копии
13 копии

Постои можност пожарот на Галичица да се спушти кон пониските делови на планината и да ја загрози високата шума од страната на Преспанското и Охридското езеро, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попладнево е извршено хеликоптерско извидување на пожарот кој во текот на денешниот ден се појави на сртот на планината Галичица, а кој сè уште гори во ...
| | веќе видена | слични

Пожарот кој од вчера се шири на падините на планината Галичица, на албанска територија и кој во текот на денешниот ден се прошири и на тревнатите делови на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пожарот којшто беше активен на албанска територија на планината Галичица со помош на ветрот е веќе преминат на македонска територија кај граничен Камен Ф9. ...
| | веќе видена | слични

Албанија и Грција конечно успеаја да го стават под контрола големиот пожар кој се распламти во општина Пустец, Преспанско од другата страна на македонката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 199 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изрази надеж дека САД нема да мораат да воведат санкции кон Русија, но повтори дека Вашингтон е „подготвен за ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Локализиран пожарот на планината Готен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: