Докторите во Тексас прво ќе им пружаат помош на вакцинираните пациенти


Големите јавни настани продолжуваат во Шкотска овој викенд и покрај тоа што дневните бројки на нови случаи Ковид достигнаа рекордно ниво. Толпа од околу 50.000 ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Инциденца - збор што секој во Германија знае што значи: број на нови инфекции со коронавирус во последните седум дена на 100.000 жители. Ако инциденцата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Главниот медицински советник на Белата куќа, Ентони Фаучи изјави дека Ковид-19 во САД би можел да биде ставен под контрола на почетокот од следната година. – ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тој сака што поскоро да воведе систем што ќе одговара на бројот на пациенти со коронавирус кои се лекуваат во болниците. Во изјава за германскиот јавен сервис ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 163 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 387 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 281 | | | веќе видена

За време на вчерашните сообраќајни контроли во Скопје, полицијата утврди дека 13 возачи возеле иако немале возачка дозвола, а од контролираните возила, осум ...
сите 516 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторите во Тексас прво ќе им пружаат помош на вакцинираните пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: